تاریخ انتشار : سه‌شنبه 7 سپتامبر 2021 - 14:24
کد خبر : 17704

خط و نشان رستم قاسمی برای اعضای متخلف هیئت مدیره نظام مهندسی؛ مدیران استانی وزارت راه بخشنامه تعارض منافع را در دستور کار قرار دهند

خط و نشان رستم قاسمی برای اعضای متخلف هیئت مدیره نظام مهندسی؛ مدیران استانی وزارت راه بخشنامه تعارض منافع را در دستور کار قرار دهند

خط و نشان رستم قاسمی برای اعضای متخلف هیئت مدیره نظام مهندسی؛ مدیران استانی وزارت راه بخشنامه تعارض منافع را در دستور کار قرار دهند درحالی حدود ۱۵ نفر از اعضای کنونی هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان تهران به دلیل تعارض منافع برای انتخابات رد صلاحیت شده‌اند که وزیر راه و شهرسازی بر رعایت بخشنامه تعارض منافع تاکید کرد. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اخیرا همزمان با نزدیک شدن به ایام نهمین دوره انتخابات هیئت مدیره سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان کشور حدود 15 عضو کنونی هیئت مدیره نظام مهندسی استان تهران به دلیل تعارض منافع ردصلاحیت شده‌اند. این افراد سه روز برای اعتراض به موضوع رد صلاحیت مهلت خواهند داشت.
محمد اسلامی وزیر سابق راه و شهرسازی اوایل تیرماه امسال با ابلاغ بخشنامه‌ای به شرح زیر به ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها تاکید کرد:‌ داوطلبان انتخابات هیئت مدیره که برخلاف تعهدنامه کارکرد داشته‌اند، رد صلاحیت می‌شوند.
« در جهت ارتقای سلامت اداری و بر اساس اختیار ناشی از ماده 123 آیین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان مصوب سال 1375 اعلام می شود به دلیل اینکه تمام داوطلبان عضویت در هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ها در زمان ثبت نام برای انتخابات دوره فعلی به صراحت تعهد به رعایت عدم تعارض منافع را تقبل و امضا کرده‌اند، لذا طبق تعهد نامه موصوف و مفاد نظامنامه رفتار حرفه ای اخلاقی در نظام مهندسی ابلاغی به شماره 15288/100/02 مورخ 9 تیر 1395 توسط وزیر وقت راه و شهرسازی که در تاریخ 25 خرداد 1400 در روزنامه رسمی کشور منتشر شده است، هر یک از اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ها که در دوره تصدی علیرغم وظایف هیئت مدیره آن سازمان مندرج در بندهای 5 و 8 ماده 15 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و بندهای 5 و 8 ماده 73 آیین‌نامه اجرایی قانون موصوف و بر خلاف تعهد نامه و نظام نامه فوق الاشاره هر نوع ارجاع کار از طریق سازمان استان از کارشناسی موضوع ماده 27 نظارت کنترل نقشه داشته اند و همچنین مسئولین ارجاع خدمات در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان از جمله ریاست سازمان مذکور مرتکب تخلف حرفه ای شده اند می بایست به قید فوریت و برای برخورد قانونی حداکثر ظرف مدت یک هفته به مراجع انتظامی موضوع ماده 101 آیین نامه اجرایی قانون نظام ..

خط و نشان رستم قاسمی برای اعضای متخلف هیئت مدیره نظام مهندسی؛ مدیران استانی وزارت راه بخشنامه تعارض منافع را در دستور کار قرار دهند

درحالی حدود ۱۵ نفر از اعضای کنونی هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان تهران به دلیل تعارض منافع برای انتخابات رد صلاحیت شده‌اند که وزیر راه و شهرسازی بر رعایت بخشنامه تعارض منافع تاکید کرد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اخیرا همزمان با نزدیک شدن به ایام نهمین دوره انتخابات هیئت مدیره سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان کشور حدود 15 عضو کنونی هیئت مدیره نظام مهندسی استان تهران به دلیل تعارض منافع ردصلاحیت شده‌اند. این افراد سه روز برای اعتراض به موضوع رد صلاحیت مهلت خواهند داشت.

محمد اسلامی وزیر سابق راه و شهرسازی اوایل تیرماه امسال با ابلاغ بخشنامه‌ای به شرح زیر به ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها تاکید کرد:‌ داوطلبان انتخابات هیئت مدیره که برخلاف تعهدنامه کارکرد داشته‌اند، رد صلاحیت می‌شوند.

« در جهت ارتقای سلامت اداری و بر اساس اختیار ناشی از ماده 123 آیین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان مصوب سال 1375 اعلام می شود به دلیل اینکه تمام داوطلبان عضویت در هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ها در زمان ثبت نام برای انتخابات دوره فعلی به صراحت تعهد به رعایت عدم تعارض منافع را تقبل و امضا کرده‌اند، لذا طبق تعهد نامه موصوف و مفاد نظامنامه رفتار حرفه ای اخلاقی در نظام مهندسی ابلاغی به شماره 15288/100/02 مورخ 9 تیر 1395 توسط وزیر وقت راه و شهرسازی که در تاریخ 25 خرداد 1400 در روزنامه رسمی کشور منتشر شده است، هر یک از اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ها که در دوره تصدی علیرغم وظایف هیئت مدیره آن سازمان مندرج در بندهای 5 و 8 ماده 15 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و بندهای 5 و 8 ماده 73 آیین‌نامه اجرایی قانون موصوف و بر خلاف تعهد نامه و نظام نامه فوق الاشاره هر نوع ارجاع کار از طریق سازمان استان از کارشناسی موضوع ماده 27 نظارت کنترل نقشه داشته اند و همچنین مسئولین ارجاع خدمات در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان از جمله ریاست سازمان مذکور مرتکب تخلف حرفه ای شده اند می بایست به قید فوریت و برای برخورد قانونی حداکثر ظرف مدت یک هفته به مراجع انتظامی موضوع ماده 101 آیین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان اصلاحی سال 94 برای برخورد قانونی معرفی شوند شورای مذکور موظفند خارج از نوبت به تخلفات مذکور رسیدگی کنند.

لازم به ذکر است این اشخاص به دلایل موصوف حائز شرایط برای داوطلبی جهت عضویت در هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان نیستند و هیئت اجرایی و دستگاه نظارت موظفند این موضوع را در زمان احراز صلاحیت افراد لحاظ کنند.»

با بخشنامه وزیر راه و شهرسازی اعضای هیئت مدیره‌های سازمان‌های نظام مهندسی و روسای این سازمان‌ها که بر خلاف تعهدنامه امضا شده کارکرد داشته و ارجاع کار داشته‌اند، رد صلاحیت شده و اجازه حضور در نهمین دوره انتخابات سازمان‌ نظام مهندسی ساختمان را نخواهند داشت.

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در نشست با مدیران استانی با تاکید بر برگزاری به موقع و با کیفیت انتخابات اعضای هیات‌مدیره سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان گفت: در موضوع نظام مهندسی، نیازمند اصلاحاتی هستیم. حدود 600 هزار نفر مهندس عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان هستند و باید حافظ منافع مهندسان در کشور بود.

وی با اشاره به این که قانون نظام مهندسی ساختمان حتما اصلاح می‌شود و هم‌اکنون اصلاح قانون نظام مهندسی ساختمان در دستور کار است، افزود: نباید ازمنافع سازمان نظام مهندسی ساختمان تنها عده خاصی بهره‌مند شوند. بلکه همه اعضا و مهندسان باید از این تشکل صنفی و بستری که وجود دارد استفاده کنند و بهره‌مند شوند.

وی بر برگزاری به موقع و با نظم انتخابات نظام مهندسی ساختمان تاکید و تصریح کرد: بخشنامه تعارض منافع موضوع مهمی است که باید در دستور کار همه دست‌اندرکاران و مدیران کل راه و شهرسازی استان‌ها قرار بگیرد.

انتهای پیام/

منبع

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.