تاریخ انتشار : جمعه 20 اکتبر 2023 - 12:09
کد خبر : 18230

روایت امام جمعه تهران از عملیات حساس چتربازهای فلسطینی

روایت امام جمعه تهران از عملیات حساس چتربازهای فلسطینی

روایت امام جمعه تهران از عملیات حساس چتربازهای فلسطینی به گزارش منیبان به نقل از ایرنا، خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: عملیات فرزندان «حاج قاسم سلیمانی» در سرزمین‌های اشغالی، کاملا درست و بلا مانع بود. حجت‌الاسلام «کاظم صدیقی» امام جمعه موقت تهران در خطبه های نماز جمعه این هفته که در محل دانشگاه تهران

روایت امام جمعه تهران از عملیات حساس چتربازهای فلسطینی

به گزارش منیبان به نقل از ایرنا، خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: عملیات فرزندان «حاج قاسم سلیمانی» در سرزمین‌های اشغالی، کاملا درست و بلا مانع بود.

حجت‌الاسلام «کاظم صدیقی» امام جمعه موقت تهران در خطبه های نماز جمعه این هفته که در محل دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار کرد: خداوند در قرآن می فرماید که مسلمانان را در جنگ بدر که نقطه عطف پیروزی حق بر باطل است، پیروز کرد. در این جنگ، خداوند با عنایت خود، ایمان را بر اسلحه پیروز کرد و خداوند این موضوع را به عنوان درس به پیروان دین حکایت می‌کند و این نعمت، در زمان کنونی هم شدنی است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: قرآن کریم می‌فرماید که خداوند در جنگ بدر شما را در حالی که عده و لوازمی نداشتید، یاری کرد؛ حال به خاطر این نعمت تقوا پیشه کنید. صدیقی تصریح کرد: البته افرادی که خداوند را نمی‌شناسند، نعمات را درک نمی‌کنند اما وارستگان واقعی که خداوند را به خوبی می‌شناسند، هر پیروزی را از خداوند می‌دانند.

صهیونیست‌ها، مردم فلسطین را در یک زندان محاصره کرده‌اند

صدیقی با اشاره به طوفان‌الاقصی در غزه تصریح کرد: برخی افراد جاهل اعتراض می‌کردند که نیروهای حماس به صهیونیست‌ها حمله کردند، در حالی که این ادعا، نشانه بی‌خبری از قرآن کریم است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: در سوره حج، خداوند می‌فرماید که با ظالمان جهاد کنید. در اسلام هم گفته شده هر جنگی باید به اذن خداوند باشد و اسلام در هر حب و بغضی خود را مامور خداوند می‌داند و تا دستور خداوند را دریافت نکند، به اقدامی دست نخواهد زد.

وی تاکید کرد: در زمان پیامبر، مسلمانان که ۱۳ سال امنیت جانی و امنیت اقتصادی نداشتند، خداوند امر فرمود که با قاتلان، ظالمان و فاسدان جهاد کنید؛ لذا تا زمانی که ملتی اهل جنگ نباشد، با آن‌ها جنگ می‌کنند و آن‌ها را مورد اذیت قرار می‌دهند.

صدیقی با بیان اینکه مظلوم باید ظالم را تعقیب کند و سکوت مظلوم، سبب جرات ظالم می‌شود تاکید کرد: صهیونیست‌ها، مردم فلسطین را بیش از ۷۰ سال در غزه و سایر بخش‌ها در یک زندان محاصره کرده‌اند و دست ظلم و قساوت بر آن‌ها جاری می‌شود؛ اما به رغم همه این قساوت‌ها، نخست‌وزیر احمق صهیونیستی، فلسطینی‌ها را از خانه‌های خود بیرون می‌کند که همه این‌ها مجوزی برای جنگ است.

در شهرک‌های صهیونیست‌نشین، مردم عادی حضور ندارند

وی مسجد الاقصی را جزء چهار مسجد مقدس عالم توحید نامید و یادآور شد: صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی یورش برده و اگر فلسطینی‌ها در این سال‌ها از مسجد خدا حمایت نمی‌کردند، قطعا صهیونیست‌ها این مسجد را خراب می کردند؛ کما اینکه بارها از حضور نمازگزاران در مسجد جلوگیری شده است.

صدیقی با بیان اینکه حرکت جبهه مقاومت حرکتی دفاعی است، تصریح کرد: صهیونیست‌ها به پسران و دختران خود آموزش نظامی می‌دهند و در حقیقت، در شهرک‌های صهیونیست‌نشین، مردم عادی حضور ندارند، بلکه گرگ‌های دندان‌تیزی در این شهرک‌ها زندگی می‌کنند که اگر به آن‌ها مهلت داده شود، همه را تکه‌پاره می‌کنند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران یادآور شد: عملیات فرزندان «حاج قاسم سلیمانی» در سرزمین‌های اشغالی، کاملا درست و بلا مانع بود اما اهمیت این حماسه و حمله جانانه و زندگی‌ساز از آنجا است که نصرت الهی در آن دیده می‌شود تا هر مانعی فولادین را از سرراه بردارند.

صدیقی با اشاره به دیوار حائل در سرزمین‌های اشغالی که میلیون‌ها دلار برای ساخت آن توسط صهیونیست‌ها هزینه شده بود، گفت: با وجود برج‌های مراقبت که با تجهیزات کامل هر موردی را رصد می‌کنند، در کنار پهبادهای صهونیستی و حمایت اطلاعاتی آمریکا و چند کشور غربی و سیم‌کارت‌های اسرائیلی که در تلفن همراه فلسطینیان است، هزاران رزمنده نیروهای مقاومت توانستند از این موانع عبور کرده و بدون توجه به زنان و کودکان، به ۵۰۰ پایگاه نظامی صهیونیست‌ها ضربه وارد کنند.

دیوار حائل صهیونیست‌ها، در روز نخست جنگ فرو ریخت

وی افزود: چتربازهای مقاومت در نقاط حساس سرزمین‌های اشغالی وارد شدند و عملیات کردند و در عین حال با اسرای گرفته‌شده، سالم به غزه بازگشتند. دیوار حائل یک میلیارد دلاری صهیونیست‌ها، یک روز هم دوام نیاورد. صدیقی تاکید کرد: قرآن کریم می‌فرماید که این نصرت خداوند بود که گروهی از کفار کشته شده و گروهی با ذلت بازگردند. یک روزنامه اسرائیلی نوشت که دیوار حائل که یک میلیارد دلار برای آن هزینه شده بود، در روز نخست جنگ فرو ریخت.

وی افزود: حتی رییس‌جمهور حواس پرت آمریکا و نخست‌وزیر انگلیس به سرزمین‌های اشغالی آمدند و اعلام کردند که در کنار صهیونست‌ها هستند، در حالی که این عملیات، دست خدا بود و برای تداوم آن، باید در میدان باشیم. صدیقی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: ایشان فرمودند که ما به پیشانی و بازوی طراحان این عملیات، بوسه می‌زنیم و به آن‌ها افتخار می‌کنیم. به تعبیر رهبری انقلاب، شکست صهیونیست‌ها هیچ‌گاه از یاد نخواهد رفت.

صهیونیست‌ها برخلاف دستور ادیان الهی، در غزه نسل‌کشی می‌کنند

وی درباره اقدمات متقابل صهیونیست‌ها در برابر جبهه مقاومت گفت: آن‌ها کودکان و زنان را کشتند. صهیونیست‌ها برخلاف دستور ادیان الهی دارند در غزه نسل‌کشی می‌کنند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه جهان، رژیم صهیونیستی را منفورترین مردم می‌داند تصریح کرد: جنایت‌ صهیونیست‌ها، قلب بشریت را به درد آورد. مردم جهان در مقابل این جنایت‌ها به مانند اقیانوسی علیه صهیونیست‌های کودک‌کش شوریدند و امروز صهیونیست‌ها منفورترین افراد روی زمین و جنایتکارترین بشر تاریخ به شمار می‌روند.

صدیقی با اشاره به حمایت‌های مسلمانان ایران اسلامی و سایر کشورهای جهان از مردم فلسطین و غزه، تاکید کرد: مردم کشورمان در این مدت آرامش نداشتند و با راهپیمایی‌ها، تجمعات و شعارهای کوبنده در برابر این ددمنشی صهیونیست‌ها به یاری مردم غزه شتافتند؛ امشب هم ۵۰ تن مواد غذایی و دارویی برای مردم غزه از طریق هواپیما به کشور مصر ارسال خواهد شد.

وی با بیان اینکه باید سازمان‌های به اصلاح حقوق بشری دنیا را نفرین کرد گفت: چهار قطع‌نامه در حمایت از مردم غزه و فلسطین توسط نهادهای حقوقی بین‌المللی صادر شد اما آمریکا که خود عامل همه این خرابی‌ها است، آن‌ها را در قانون جنگل جهان، وتو کرد و حتی حق آب و برق هم به مردم مظلوم فلسطین ندادند؛ مرگ بر آمریکا شایسته آن‌ها است.

منبع

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.