تاریخ انتشار : سه‌شنبه 31 آگوست 2021 - 14:30
کد خبر : 17312

سلمان فارسی به اورشلیم رسید/ حضور رئیس صداوسیما در پشتِ این صحنه مهم!

سلمان فارسی به اورشلیم رسید/ حضور رئیس صداوسیما در پشتِ این صحنه مهم!

سلمان فارسی به اورشلیم رسید/ حضور رئیس صداوسیما در پشتِ این صحنه مهم! رئیس صداوسیما در ادامه بازدیدها و دیدارهایش در استان آذربایجان‌شرقی سری هم به پشت‌صحنه سریال تلویزیونی “سلمان فارسی” زد. – اخبار فرهنگی – به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، علی‌عسکری رئیس سازمان صداوسیما در سفر خود به استان آذربایجان شرقی علاوه بر افتتاح نخستین واحد سیار فول‌ اچ‌دی داخل کشور با ظرفیت 10 دوربین و 140 پروژه فنی و عمرانی صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی که شبِ گذشته اتفاق افتاد و دیدار با حجت‌الاسلام و المسلمین آل‌هاشم امام جمعه این شهر، گذرش به سریال “سلمان فارسی” هم افتاد،
مجموعه‌ای که این روزها به رود ارس و تصویربرداری سکانسی مهم رسیده است، سکانسی که محمدحسین رنجبران مدیر روابط عمومی سازمان صداوسیما درباره‌اش نوشته است: “با رئیس رسانه ملی سر ضبط سکانسی از حضور سلمان فارسی در اورشلیم که کنار رود ارس ضبط می‌شود. استاد داود میرباقری مثل همیشه با انرژی و بسیار منظم و محکم کار را هدایت می‌کند. ان‌شاءالله خدا به ایشان سلامتی و قدرت بدهد برای اجرای عظیم‌ترین طرح مجموعه تلویزیون ایران، خودش یک بار به بنده گفت: «سریال سلمان سه برابر سخت‌تر از مختارنامه است.»”
سریال “سلمان فارسی” این روزها چندین قسمت را فیلمبرداری کرده و بعد از کویر شهداد کرمان، جزیره قشم، سواحل مازندران، شهرک سینمایی نور و منطقه شاهرود و لوکیشن‌های دیگر از جمله در شهر مرزی جلفای استان آذربایجان شرقی حالا به رود ارس رسیده است. احتمالاً گروه بعد از این صحنه‌ها به شهرک نور بر خواهند گشت، چرا که همزمان و به‌موازات فیلمبرداری در شهرک سینمایی نور و ساخت تجهیزات در شهرک سینمایی غزالی، ساخت دکورهایی در منطقه آبسرد دماوند نیز آغاز شده است. بر اساس پیش‌بینی‌های صورت‌گرفته تا پایان سال جاری، فیلمبرداری بیزانس به اتمام می‌رسد و فیلمبرداری فصل ایران دوران ساسانی آغاز خواهد شد.
سریال “سلمان فارسی” که به زندگی و زمانه یار ایرانی پیامبر گرامی اسلام صلّی اللّه علیه و آله و سلّم می‌پردازد، سه فصل دوران ایران ساسانی، امپراتوری بیزانس و حجاز صدر اسلام را روایت می‌کند. فیلمبرداری این سریال، اواخر آذر 1398 در کویر شهداد کرمان آغاز شد و با رعایت تمام شیوه‌نامه‌های بهداشتی به هفدهمین ماه ساخت خود رسیده است.
بسیاری از مخاطبان منتظرند کار جدید دا..

سلمان فارسی به اورشلیم رسید/ حضور رئیس صداوسیما در پشتِ این صحنه مهم!

رئیس صداوسیما در ادامه بازدیدها و دیدارهایش در استان آذربایجان‌شرقی سری هم به پشت‌صحنه سریال تلویزیونی "سلمان فارسی" زد.

– اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، علی‌عسکری رئیس سازمان صداوسیما در سفر خود به استان آذربایجان شرقی علاوه بر افتتاح نخستین واحد سیار فول‌ اچ‌دی داخل کشور با ظرفیت 10 دوربین و 140 پروژه فنی و عمرانی صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی که شبِ گذشته اتفاق افتاد و دیدار با حجت‌الاسلام و المسلمین آل‌هاشم امام جمعه این شهر، گذرش به سریال "سلمان فارسی" هم افتاد،
مجموعه‌ای که این روزها به رود ارس و تصویربرداری سکانسی مهم رسیده است، سکانسی که محمدحسین رنجبران مدیر روابط عمومی سازمان صداوسیما درباره‌اش نوشته است: "با رئیس رسانه ملی سر ضبط سکانسی از حضور سلمان فارسی در اورشلیم که کنار رود ارس ضبط می‌شود. استاد داود میرباقری مثل همیشه با انرژی و بسیار منظم و محکم کار را هدایت می‌کند. ان‌شاءالله خدا به ایشان سلامتی و قدرت بدهد برای اجرای عظیم‌ترین طرح مجموعه تلویزیون ایران، خودش یک بار به بنده گفت: «سریال سلمان سه برابر سخت‌تر از مختارنامه است.»"

سریال "سلمان فارسی" این روزها چندین قسمت را فیلمبرداری کرده و بعد از کویر شهداد کرمان، جزیره قشم، سواحل مازندران، شهرک سینمایی نور و منطقه شاهرود و لوکیشن‌های دیگر از جمله در شهر مرزی جلفای استان آذربایجان شرقی حالا به رود ارس رسیده است. احتمالاً گروه بعد از این صحنه‌ها به شهرک نور بر خواهند گشت، چرا که همزمان و به‌موازات فیلمبرداری در شهرک سینمایی نور و ساخت تجهیزات در شهرک سینمایی غزالی، ساخت دکورهایی در منطقه آبسرد دماوند نیز آغاز شده است. بر اساس پیش‌بینی‌های صورت‌گرفته تا پایان سال جاری، فیلمبرداری بیزانس به اتمام می‌رسد و فیلمبرداری فصل ایران دوران ساسانی آغاز خواهد شد.

سریال "سلمان فارسی" که به زندگی و زمانه یار ایرانی پیامبر گرامی اسلام صلّی اللّه علیه و آله و سلّم می‌پردازد، سه فصل دوران ایران ساسانی، امپراتوری بیزانس و حجاز صدر اسلام را روایت می‌کند. فیلمبرداری این سریال، اواخر آذر 1398 در کویر شهداد کرمان آغاز شد و با رعایت تمام شیوه‌نامه‌های بهداشتی به هفدهمین ماه ساخت خود رسیده است.

بسیاری از مخاطبان منتظرند کار جدید داود میرباقری کارگردان‌ سریال‌های "امام علی(ع)" و "مختارنامه" را ببینند؛ اعلامِ پخش در سال 1405 از تلویزیون، چشم‌اندازی را مشخص کرد که مخاطبان بدانند میرباقری و هنرمندانِ سریال "سلمان فارسی" طبق این زمان‌بندی تعیین‌شده، 40 قسمت را برای پخش آماده می‌کنند. در این گزارش قدری به جزئیات جدید این سریال با تصاویری از گریم‌های برخی از بازیگرانش می‌پردازیم.

کاری که از 20 هزار بازیگر بهره می‌برد که از سراسر کشور شناسایی شده‌اند و مرحله به مرحله جلوی دوربین داود میرباقری خواهند رفت. کنار فرهاد اصلانی، محمدرضا هدایتی و بخشی از بازیگران دیگر، نام هشام رستم به‌عنوان بازیگر تونسی بیشتر به چشم می‌خورد، بازیگری که حضور در دنیای تصویر را در 40سالگی و با حضور در یک تله‌فیلم ایتالیایی آغاز کرد. رستم تا کنون در بیش از 60 فیلم و سریال ایفای نقش کرده است که از مشهورترین آن‌ها می‌توان به فیلم‌‌هایی همچون "بیمار انگلیسی"، "کنت مونت‌کریستو" و "طلای سیاه" اشاره کرد. او امسال علاوه بر حضور در سریال "سلمان فارسی"، در سریال تونسی "27" هم ایفای نقش کرده است.

البته باید در مراحل دیگر فیلمبرداری هم منتظر دیگر نام‌های خارجی از بازیگران یونانی و مراکشی باشیم که به جمع بازیگرانِ سریال "سلمان فارسی" ملحق خواهند شد، سریالی که با رعایت جدی پروتکل‌های بهداشتی، در شاهرود به فیلمبرداری‌‌اش ادامه می‌دهد. علاوه بر حضور تاجرِ داستان یعنی فرهاد اصلانی و رسانه‌ای شدن تصاویر نقش‌آفرینی محمدرضا هدایتی با لباس هندی‌ها، علی دهکردی هم جلوی دوربین میرباقری رفته است، هنوز جزئیاتی از نقش او مطرح نشده است اما هشام رستم بازیگر تونسی سریال سلمان، نقش "راهب" را ایفا می‌کند. اسقف را هم مرحوم چنگیز جلیلوند به‌عنوان برگِ زرینی در کارنامه‌اش به‌یادگار گذاشت.

مهدی فقیه که این روزها در پروژه "جشن سربرون" مجتبی راعی هم به ایفای نقش می‌پردازد و قبلاً هم در سریال‌های تاریخی مثل "ملک سلیمان" از او نقش‌های شگرفی دیده‌ایم حالا مقابل دوربین داود میرباقری هم در نقش "جذامی" ظاهر شده است. احترام برومند را بسیاری با کارهای او در "رادیو شب"، تئاتر و برخی از کارهای تلویزیونی به‌یاد می‌آورند که این روزها در سریال "سلمان فارسی" به ایفای نقش می‌پردازد. درباره کاراکتر او حرفی به میان نیامده است و احتمالاً در زمره همان شگفتانه‌هایی قرار دارد که به‌هنگامِ پخش و یا پله‌های آخر تولید، از آن‌ها رونمایی خواهد شد.

تعداد بازیگران این سریال همانند آثار قبلی میرباقری متعدد است و 1500 شخصیت در سریال پیش‌بینی شده است و بازیگرانی همچون فرهاد اصلانی، محمدرضا هدایتی، مرحوم چنگیز جلیلوند، علی دهکردی، رامونا شاه، احترام برومند، مهدی فقیه، علیرضا مهران و همچنین چند بازیگر خارجی جلوی دوربین رفته‌اند اما پیگیری‌ها نشان می‌دهد هنوز بازیگران جدیدی به گروه نپیوسته‌اند؛ چون هر مقطع و زمانی که جلوی دوربین می‌رود به‌تناسب آن فضا، معمولاً داود میرباقری بازیگر یا بازیگران جدیدی را به گروه اضافه می‌کند و باید منتظر ماند و دید که نهایتاً کدام بازیگران سینما، تئاتر و تلویزیون جزو بازیگران این کارگردان کاربلد عرصه سینما و تلویزیون خواهند شد.

چندی پیش هم با انتشار تصاویری از دکورهای جلفا، نام داریوش فرهنگ هم رسماً به‌عنوان بازیگر این سریال مطرح شد. نام بازیگرانی همچون شکرخدا گودرزی هم مطرح می‌شود که این روزها به کرونا مبتلا شده است و برای او آرزوی سلامتی می‌کنیم. پیگیری‌ها نشان می‌دهد بخش‌های مهم و دشواری از این سریال باقی مانده‌اند؛ مثلِ جنگ‌ها، بخش‌های مکه و مدینه و آن قسمت زندگی سلمان فارسی که حضرت رسول اکرم(ص) را پیدا می‌کند، فعلاً مقدمات معرفی سلمان و این را که چطور شد سر از مدینه درآورد گروه پیش برده‌اند و حدوداً 12، 13 قسمت پیش رفته‌اند و احتمالاً روزهای آینده راهی مازندران خواهند شد تا پلانی دریایی فیلمبرداری کنند و دوباره به شاهرود برمی‌گردند.

سریال "سلمان فارسی" به‌تهیه‌کنندگی حسین طاهری و به‌سفارش صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران از جمله بزرگ‌ترین آثار نمایشی تاریخ کشور محسوب می‌شود. پیش‌بینی می‌شود فیلمبرداری این سریال الف‌ویژه حدود 5 سال طول بکشد. بازیگران ایرانی و خارجی از کشورهای یونان، مراکش، تونس و… در آن بازی خواهند کرد.

سید جواد هاشمی: باید مراقبت بیشتری داشته باشم/ چرا سینما و تلویزیون حق مطلب را نسبت به "شهید رجایی" ادا نکردند؟مهدی فخیم‌زاده با نقشی متفاوت برگشت/ جزئیاتی از سریالِ جدید شبکه سهسریال‌های قهرمانان ملّی در راه‌اند/ از زندگی شهیدان تا عالمان

انتهای پیام/+

منبع

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.